Szkoła Podstawowa w Jarosławcu

Bałtycka 65b
tel./fax: +48 (59) 810 94 17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

HomeAktualności„Mały Książę” w teatrze

„Mały Książę” w teatrze

125 października w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie byliśmy świadkami niezwykle udanej adaptacji poetyckiej opowieści Antoine'a de Saint – Exupery'ego „Mały Książę". Aktorzy z Teatru im. J. Osterwy z Gorzowa Wielkopolskiego przybliżyli i ułatwili młodszym widzom odbiór prawd głoszonych przez samego autora. Reżyser przedstawienia Cezary Domagała z dużą starannością oddał uniwersalne wartości zawarte w książce, udało mu się pokazać piękno i kruchość tego utworu.

„Mały Książę" to nie tylko wzruszająca historia dla dzieci, młodzieży, ale i dorosłych. To również zaproszenie do baśniowego świata stworzonego przy pomocy nastrojowych świateł, bajkowych kostiumów i kilkunastu piosenek, takich na przykład jak ta:

Moja planeta jest bardzo maleńka,
Na mojej planecie wulkany są dwa.
Moja planeta jest tycia, tycieńka,
Niewiele większa niż ja.
Na mojej planecie jest róża niezwykła,
Ma cztery kolce i klosik nic więcej,
Róża ta do mnie ogromnie przywykła,
I ja ją kocham maleńkim swym sercem.

Uczniowie klasy IIIG

CAM01238

Szukaj na stronie

Free business joomla templates