Szkoła Podstawowa w Jarosławcu

Bałtycka 65b
tel./fax: +48 (59) 810 94 17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

HomeAktualnościKamienie na szaniec

Kamienie na szaniec

teatr6 grudnia wybraliśmy się do Słupska na spektakl pt. „Kamienie na szaniec". Ta klasyczna adaptacja dzieła Aleksandra Kamińskiego opowiadała o sile przyjaźni, patriotyzmie i honorze. Głównymi jej bohaterami byli młodzi przyjaciele- Alek, Zośka i Rudy, którzy na naszych oczach wkraczali w dorosłość z głowami pełnymi marzeń i planów. Czasy ich młodości nie były dla nich łaskawe, ponieważ zostali wprost wrzuceni w wir okupacyjnej rzeczywistości. Stali się żołnierzami, dzielnie walczącymi o swoją ojczyznę.

Aktorzy z Teatru Współczesnego w Krakowie swoją grą ułatwili nam wyobrażenie życia w opętanej wojną Warszawie. Wyrazista scenografia dodała klimatu tamtejszych czasów. Z pewnością inscenizacja tej powieści dostarczyła każdemu niezapomniane wrażenia, a także wzruszenie. Alek, Zośka i Rudy w naszych sercach na zawsze pozostaną bohaterami tych trudnych czasów. Na pewno wielu młodych ludzi chciałoby mieć taką determinację i chęć walki o ojczyznę, jaką mieli właśnie oni. Dzieje ich życia idealnie odzwierciedla cytat z dzieła Juliusza Słowackiego „Testament mój":

„Lecz zaklinam - niech żywi nie tracą nadziei i przed narodem niosą oświaty kaganiec; a kiedy trzeba- na śmierć idą po kolei, jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!..."

uczennica Kinga Kowalska

Szukaj na stronie

Free business joomla templates