Szkoła Podstawowa w Jarosławcu

Bałtycka 65b
tel./fax: +48 (59) 810 94 17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

HomeAktualnościOd przeszłości do przyszłości

Od przeszłości do przyszłości

wycieczka 125 kwietnia uczniowi klasy V  szkoły podstawowej wybrała się na całodniową wycieczkę do Słupska.            

Uczniowie zaczęli najpierw od żywej lekcji historii w Muzeum Pomorza Środkowego. Po przybyciu do zamku czekała  pani przewodnik, która oprowadziła  po wybranych salach zamkowych. Następnie opowiadała o rodzie Gryfitów, o historii miasta Słupska oraz czasach średniowiecznych. W salach ekspozycyjnych można było zobaczyć przedmioty codziennego użytku, którymi posługiwali się ludzie w dawnych czasach. Wiele z tych przedmiotów zostało wykonanych przez słupskich rzemieślników.

Jednak najbardziej podobały się zbroje rycerskie oraz eksponowana obok kolekcja broni siecznej i palnej. Oglądając ciężkie pancerze rycerskie, można zauważyć, iż noszący je ludzie nie byli wielkoludami, lecz mimo średniego wzrostu musieli odznaczać się wielką siłą i odpornością fizyczną, aby nałożyć na siebie taką ciężką zbroję, która ważyła kilkadziesiąt kilogramów, a przy tym należało wsiąść na konia i władać równie ciężkim mieczem. W zamku odbywa się wiele imprez  o charakterze historycznym, wystawy malarskie, a także występy pianistów w ramach corocznego Festiwalu Pianistyki Polskiej.

wycieczka 1

Kolejnym punktem wycieczki, jako kontynuacja działań profilaktyczno - wychowawczych podejmowanych w szkole był seans filmowy „Player one”. Film dotyczył problemu spędzania zbyt długiego czasu przed grami komputerowymi. Czas spędzonych w świecie wirtualnym może być  przyczyną kłopotów i niebezpieczeństw. Film ukazuje, jak w świecie rzeczywistym zatracamy się nawzajem poprzez brak relacji międzyludzkich.

wycieczka 2

Punktem końcowym była wspaniała rozrywka na kręgielni. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Uczniowie świetnie radzili sobie z tą dyscypliną sportu. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas.

Katarzyna Wojcieszek

wycieczka 3

Szukaj na stronie

Free business joomla templates