Szkoła Podstawowa w Jarosławcu

Bałtycka 65b
tel.: +48 59 810 94 17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

HomeAktualnościZachodniopomorski Festiwal Nauki i Film Dywizjon 303

Zachodniopomorski Festiwal Nauki i Film Dywizjon 303

festiwal 1Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki na Politechnice Koszalińskiej. Festiwal Nauki to jedna z największych imprez w Polsce popularyzujących naukę i kulturę, której głównym celem jest upowszechnianie nauki. Ma przybliżyć jej tematy, problemy, które nauka rozwiązuje. Festiwal Nauki to także sposób na edukację naszego społeczeństwa i przekonanie go, że wiedza stoi w centrum najważniejszych procesów cywilizacyjnych. Uczniowie podczas wizyty na Politechnice mieli okazję poznać tajemnice dźwięku, dowiedzieć się co kryją w sobie elementy budowlane oraz stopy metali. Byli na ciekawej lekcji angielskiego.

Po wizycie na Politechnice i atrakcjach umysłowych uczniowie odbyli podróż w przeszłość podczas seansu filmowego „Dywizjon 303 – prawdziwa historia". Mieli okazję poznać Polaków, o których Winston Churchill powiedział „Nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym".

Kolejny raz pokazaliśmy, że wiedzę można zdobywać na wiele innych ciekawych sposobów niż tylko w murach szkoły.

festiwal 1

festiwal 1

festiwal 1

festiwal 1

festiwal 1

festiwal 1

festiwal 1

festiwal 1

Szukaj na stronie

Free business joomla templates