Szkoła Podstawowa w Jarosławcu

Bałtycka 65b
tel.: +48 59 810 94 17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

HomeAktualnościAkademia dla niepodległej

Akademia dla niepodległej

akademia 1W tygodniu poprzedzającym 11 listopada 2018 roku, korytarze Szkoły Podstawowej w Jarosławcu wypełniły biało-czerwone dekoracje, plakaty, zdjęcia i rysunki konkursu „Moja Ojczyzna".

W piątek, 9 listopada odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Przed godziną jedenastą, dzieci z oddziału przedszkolnego z pomocą uczennic z klasy III gimnazjum, udekorowały gromadzących się w sali gimnastycznej uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły kotylionami w brawach narodowych

Uroczystość rozpoczęło wystąpienie dyrektora szkoły Pani Elżbiety Safaryn. O godzinie 11:11 zgromadzona szkolna społeczność zaśpiewała cztery zwrotki hymnu państwowego. Montaż poetycko-muzyczny przedstawiający drogę do wolności przyciągnął uwagę widzów. Piękne, dojrzałe recytacje wykonali uczniowie klasy III gimnazjum pod kierownictwem p. Radosława Wąsiewskiego. Usłyszeliśmy teksty Michała Kajki, Adama Mickiewicza, Leopolda Staffa, Jana Ursyna Mickiewicza, Marii Konopnickiej, Marka Grechuty i Wisławy Szymborskiej. Pieśni i piosenki patriotyczne zaśpiewali uczniowie poszczególnych klas pod kierownictwem p. Aleksandry Łosińskiej. Wiele emocji wzbudziło wspólne wykonanie pieśni „Rota" i „Dzień dobry, Biały Ptaku" oraz „Jak długo na Wawelu" w wykonaniu klas I-III. Po uroczystości rozpoczął się Festiwal Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej. Każda z klas zaprezentowała utwór przygotowany na lekcjach muzyki. Uczestnicy festiwalu, zaopatrzeni w przygotowane wcześniej śpiewniki, pomagali wykonawcom śpiewając razem refreny utworów. Było dużo emocji, tremy na scenie przed mikrofonem i ogromnej satysfakcji z udziału w festiwalu.

Aleksandra Łosińska

akademia 1

akademia 1

akademia 1

akademia 1

akademia 1

akademia 1

akademia 1

akademia 1

Szukaj na stronie

Free business joomla templates