Szkoła Podstawowa w Jarosławcu

Bałtycka 65b
tel.: +48 59 810 94 17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

HomeAktualnościDąb niepodległości, kapsuła czasu

Dąb niepodległości, kapsuła czasu

dab-jaroslawiec 40W szkole czas odmierzany jest w specyficzny sposób. W zwykłe dni wpisują się wydarzenia niepowszednie. Do takiego niecodziennego wydarzenia doszło 15.11.2018r. w szkole w Jarosławcu.

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości stworzyliśmy Kapsułę Czasu. Kapsuła jest swoistą wiadomością wysyłaną w przyszłość. Szklane słoje, pełniące funkcję kapsuły, zostały zamurowane w specjalnie przygotowanym miejscu. Posadziliśmy również „Dąb Niepodległości", który ma być świadkiem kolejnych lat wolnej Polski.

Dzień ten był niezwykły jeszcze z innego powodu. My nauczyciele i uczniowie staliśmy się świadkami historycznego spotkania. Zaproszenie aktualnej dyrektor szkoły, Elżbiety Safaryn, przyjęli jej poprzednicy. I tak swą obecnością zaszczycili nas dyrektorzy: Mieczysław Śliwiński (dyr. w latach 1962-1972), Henryk Piróg (dyr. w latach 1972-1986), Waldemar Modliszewski, Aleksandra Łosińska, Bogdan Niewiński, Anna Fikier oraz wicedyrektorzy: Danuta Modliszewska, Aneta Wasylew i Agnieszka Rogulska. Gościliśmy ponadto Panią Julię Śliwińską, Janusza Bojkowskiego - Wójta Gminy Postomino, Daniela Pakosa - Przewodniczącego Rady Gminy, Ks. Andrzeja Bagińskiego, przedstawicieli Rady Rodziców - Radosława Sowińskiego, Kamilę Koba i Magdalenę Baltaziuk oraz Piotra Żuchowskiego - Sołtysa Jarosławca. Najstarszym gościem był Pan Henryk Piróg, który swą pracę w Szkole Podstawowej w Jarosławcu rozpoczął w 1952r. (6 lat po jej założeniu).

W historię 100 lat Niepodległej Polski wpisują się pięknie 72 lata historii naszej szkoły.

dab-jaroslawiec 1

dab-jaroslawiec 1

dab-jaroslawiec 2

dab-jaroslawiec 2

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

dab-jaroslawiec

Szukaj na stronie

Free business joomla templates