Szkoła Podstawowa w Jarosławcu

Bałtycka 65b
tel./fax: +48 (59) 810 94 17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

HomeAktualnościV Gminny konkurs wiedzy o Londynie i władcach Anglii

V Gminny konkurs wiedzy o Londynie i władcach Anglii

konukrs 1To już piata edycja konkursu ,,Wiedzy o Londynie i władcach Anglii'', którego inicjatorem i organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Jarosławcu oraz nauczycielki języka angielskiego Alina Budny oraz Katarzyna Stojewska.

Do konkursu przystąpili uczniowie klas IV-VII ze szkół w Pieszczu, Korlinie i Jarosławcu. Wszyscy uczestnicy musieli wykazać się nie tylko doskonałą wiedzą o Londynie jego historii, ale również znajomością głównych atrakcji turystycznych. Ponadto informacje dotyczące władców i urzędników sprawujący władzę w Anglii stanowiły ważną część pytań konkursowych. Należy tu również wspomnieć, iż konkurs ten miał charakter indywidualny, składał się z trzech etapów a tegoroczny poziom był naprawdę imponujący.

konukrs 1

Najlepsza okazała się Aleksandra Rogulska z Pieszcza, która już po raz trzeci zajęła I miejsce, II miejsce zajęła Natalia Dydyna z Jarosławca, III miejsce wywalczył najmłodszy uczestnik konkursu Matthew Budny z Jarosławca.

Głównym celem konkursu było:

  •  Promowanie nauki języka angielskiego.
  • Wzbogacenie wiedzy uczniów na temat krajów anglojęzycznych.
  •  Stworzenie uczniom możliwości wykazania się wiedzą i umiejętnościami z języka angielskiego.
  •  Wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych zainteresowań i kompetencji.
  • Promowanie szlachetnego współzawodnictwa
  • Umacnianie wiary we własne siły
  • Kultywowanie wzajemnej współpracy między szkołami, w których młodzież uczy się języka angielskiego.

konukrs 2

Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Alina Budny

 

konukrs 3

konukrs 3

konukrs 3

konukrs 3

konukrs 3

konukrs 3

Szukaj na stronie

Free business joomla templates