Szkoła Podstawowa w Jarosławcu

Bałtycka 65b
tel./fax: +48 (59) 810 94 17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

HomeAktualnościZemsta Aleksandra Fredry

Zemsta Aleksandra Fredry

We współczesnym świecie często słyszymy o panujących konfliktach. Każdy z nich może być spowodowany zupełnie inną przyczyną. Zwykle takie spory pojawiają się, gdy przynajmniej dwie osoby mają inny punkt widzenia.

08.03.2019 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się z wizytą do Słupskiego Inkubatora Technologicznego na spektakl. Mieli przyjemność obejrzeć sztukę pt. ,,Zemsta". Głównymi bohaterami są dwaj sąsiedzi Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek. Czyli postacie całkowicie odmienne, niczym ogień i woda. Łączą ich jedynie wrogie stosunki.

Właśnie ta dwójka jest uwikłana w absurdalny spór o mur graniczny. Ważnym wątkiem jest wystąpienie Klary, młodej wychowanicy Cześnika oraz Wacława, rejentowego syna. To ich silne uczucie, które jak się okazało -mimo wielu przeszkód- doprowadziło do pogodzenia skłóconych rodzin.

,,Zemsta" Aleksandra Fredry pomimo, iż jest mistrzowską komedią jest również jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli wojny polsko-polskiej. Ogromne brawa należą się dla Teatru Współczesnego, który doskonale odkrył współczesny wydźwięk dramatu.

Tatiana Tarlach

Szukaj na stronie

Free business joomla templates