Szkoła Podstawowa w Jarosławcu

Bałtycka 65b
tel./fax: +48 (59) 810 94 17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

HomeAktualnościSztuka starożytnej Grecji

Sztuka starożytnej Grecji

Sztuka starożytnej Grecji odcisnęła ogromne piętno w historii światowej sztuki. Do dziś można ją dostrzec w architekturze, na obrazach czy rzeźbach. Sztuka starożytnej Grecji pozostanie wiecznie żywa, gdyż była i jest inspiracją dla kolejnych pokoleń artystów.

Uczniowie naszej szkoły, podczas wycieczki, mieli okazję wziąć udział w lekcji muzealnej, która odbyła się w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Pani, która prowadziła spotkanie z ogromnym zamiłowanie opowiadała o dziejach sztuki starożytnej Grecji.

Historia tych dzieł bardzo zaciekawiła uczniów. Wszyscy chętnie wysłuchali wykładu, dzięki któremu mogli dowiedzieć się czegoś nowego. Dzięki przygotowanej prezentacji można było także zobaczyć zdjęcia antycznych waz, mozaik, rzeźb czy monet oraz wiele innych dzieł. Był to fajny pomysł, aby nauczyć się czegoś o sztuce nie tylko z podręcznika. Z pewnością po tej lekcji muzealnej uczniowie mają większą wiedzę na temat sztuki starożytnej Grecji.

Szukaj na stronie

Free business joomla templates