Szkoła Podstawowa w Jarosławcu

Bałtycka 65b
tel./fax: +48 (59) 810 94 17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

HomeAktualnościZ wizytą w teatrze

Z wizytą w teatrze

Teatr, literatura czy sztuka to nieodłączne elementy naszego życia. Dzięki nim mamy możliwość przeniesienia się w zupełnie inny świat niż rzeczywisty. Jak wiemy jednym z najważniejszych dzieł literatury polskiej jest "Pan Tadeusz" autorstwa Adama Mickiewicza. To epopeja, która przede wszystkim opisuje wielką tęsknotę do wolnej ojczyzny.

Dodatkowo zawierająca refleksje dotyczące naszego narodu. Uczniowie najstarszych klas w tegoroczny Dzień Wiosny wybrali się do Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku, gdzie poznali historię młodzieńca pochodzącego z rodu Sopliców. Ojciec głównego bohatera, pod przebraniem pokutującego mnicha, opracowywał zbrojne powstanie przeciw rosyjskiemu zaborcy.

Jednak plany Jacka Soplicy zostały pokrzyżowane w najmniej oczekiwanym momencie. A dlaczego? Tego dowiecie się oglądając te niezwykle ciekawą sztukę w reżyserii Dominika Nowaka. Spektakl poprzez swoje przesłanie, aż po scenografię, muzykę oraz efekty specjalne, dostarcza widzom mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Szukaj na stronie

Free business joomla templates