Szkoła Podstawowa w Jarosławcu

Bałtycka 65b
tel.: +48 59 810 94 17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

HomeKlubyBursztynek

O zespole BURSZTYNEK

bursztynekPoczątki zespołu to rok szkolny 1994/1995 i grupa uczniów z klas I-III śpiewająca popularne piosenki dziecięce z układem tanecznym. W 1996 roku 16-osobowa grupa przyjmuje nazwę „Bursztynek" i prezentuje się na scenie Teatru Dramatycznego w Słupsku podczas Wojewódzkiego Festiwalu Tańca w kategorii – piosenka i ruch. Zespół założyła i prowadzi do dziś Aleksandra Łosińska, nauczycielka muzyki.

Obecnie w Zespole Piosenki i Ruchu „Bursztynek" śpiewa 40 dziewcząt w trzech grupach wiekowych:

  • młodsza – 6 -  9 lat
  • średnia – 10 - 12 lat
  • starsza –  13 - 15 lat

W repertuarze mamy piosenki dziecięce i młodzieżowe, piosenki popularne oraz utwory okolicznościowe. Spotykamy się w środy od 16 do 19 i ćwiczymy ...jeśli trzeba – „do bólu".

2004 3

W programie grupy najmłodszej są ćwiczenia i  zabawy z muzyką, nauka śpiewu, elementy tańców towarzyskich i układy taneczne do piosenek. W programie grupy średniej i starszej, oprócz śpiewania, mamy zajęcia z emisji głosu, dykcji i pracy z mikrofonem.

W grudniu 2005 roku powstała sekcja instrumentalna grająca na flażoletach. Początkowo grało w niej pięcioro uczniów. Obecnie grupa liczy 25 osób. Na flażoletach grają uczniowie zarówno ze Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum. W repertuarze mamy utwory irlandzkie, szanty i polskie melodie ludowe.

Szukaj na stronie

Free business joomla templates