Szkoła Podstawowa w Jarosławcu

Bałtycka 65b
tel.: +48 59 810 94 17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

HomeKlubyBursztynekPiosenka dziecięca - 2006

Piosenka dziecięca

18 marca 2006 roku w Zespole Szkół w Postominie odbył się IV Gminny Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Po raz czwarty w przeglądzie brał udział Zespół Piosenki i Ruchu „Bursztynek". W tym roku zaprezentowała się jego najmłodsza grupa z klas I-III w formie– piosenka dziecięca – zespoły wokalne, kategoria 6-9 lat. Dziewczynki wyśpiewały I miejsce, zdobyły puchar i nominację do Powiatowego Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej w Sławnie.

W kategorii 10-12 lat wystąpiła solistka – Justyna Zarzycka z klasy IV, zdobywając I miejsce wśród solistów i nominację do przeglądu powiatowego. Justyna zaśpiewała dwie piosenki: „Prawie dorosły walczyk" oraz „Daj mi rękę tato".

25 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbył się Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej. „Bursztynek" wyśpiewał nominację do przeglądu wojewódzkiego. Radość była ogromna z dwóch powodów: z powiatu sławieńskiego corocznie są tylko dwie nominacje na przegląd wojewódzki; po raz czwarty na eliminacje wojewódzkie pojechali uczniowie naszej szkoły reprezentując powiat sławieński.

6 maja w Sali Bogusława na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie „Bursztynek" zaprezentował się w swoim repertuarze. Dziewczęta zaśpiewały dwie piosenki z układem choreograficznym: „Róża i jeż" oraz „Kapelusze pełne płatków".  Również tutaj na profesjonalnej scenie wypadły „śpiewająco". Zajęły   II miejsce i otrzymały tytuł laureata Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej.

Szukaj na stronie

Free business joomla templates