Szkoła Podstawowa w Jarosławcu

Bałtycka 65b
tel.: +48 59 810 94 17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

HomeSzkołaJubileusz 60-lecia SP

Jubileusz 60-lecia Szkoły Podstawowej w Jarosławcu

60-lat16 czerwca 2007 roku to ważny dzień w życiu naszej szkoły. Tego dnia świętowaliśmy 60-lecie istnienia Szkoły Podstawowej w Jarosławcu. Jubileusz rozpoczęła oficjalna uroczystość z programem artystycznym, później było zwiedzanie szkoły, wpisy do  księgi pamiątkowej, możliwość obejrzenia w pracowni komputerowej prezentacji o szkole dawnej i dzisiejszej. Ostatnia część to poczęstunek i zabawa przy muzyce.

Na uroczystości gościliśmy władzę organu prowadzącego i nadzorującego. Był wójt -  Zbigniew Galek, zastępca wójta - Marian Sergiel, sekretarz gminy - Zdzisław Ludwikowski, pracownik oświaty- Aleksandra Kurek. Przyjechał do nas z Kuratorium Oświaty w Szczecinie kurator Maciej Kopeć, a z Delegatury Kuratorium Oświaty w Koszalinie dyrektor Adam Swat.

Każdy gość i absolwent otrzymał pamiątkowy znaczek i jubileuszowy egzemplarz gazetki szkolnej.

Szkoła to wyjątkowe miejsce dla każdego z nas. Wiele pokoleń młodych ludzi budowało jej istnienie, a bogata przeszłość zapisała się na pamiątkowych zdjęciach, na szkolnych dyplomach, w kronikach i wspomnieniach. Przez 60 lat wiele się w niej zmieniło. Każde pokolenie zapamiętało ją inną. Wiele zmian i ulepszeń wprowadzono z myślą o stworzeniu uczniom jak najlepszych warunków do wszechstronnego rozwoju, do korzystania z nowości technicznych i rozwijania zainteresowań. W roku szkolnym 2004/2005 utworzono i nowocześnie wyposażono salę językową, a niektóre gabinety przedmiotowe posiadają telewizory, DVD, kamery, komputery, kopiarkę i dostęp do Internetu. W świetlicy szkolnej znajduje się siedem stanowisk z dojściem do Internetu. Ponadto, mamy gabinet pedagoga i logopedy. W ciągu pięciu lat wymieniane były sukcesywnie: meble, okna, drzwi, podłogi, instalacja elektryczna, oświetlenie. Budujemy, remontujemy i modernizujemy: łazienki, toalety, zaplecza klas, bibliotekę, stołówkę. I choć wiele się w szkole zmieniło i wydarzyło w ostatnich kilku latach, to  jeszcze  jest dużo do zrobienia i warto podjąć każdy trud, by było lepiej, ładniej i nowocześniej. W nowym roku szkolnym otworzymy multimedialną bibliotekę, a nowością będzie nauka tańca towarzyskiego jako czwarta godzina wychowania fizycznego. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie znajdą jeszcze jedną możliwość rozwijania swoich zainteresowań i sposób miłego spędzania wolnego czasu.

Jednak, największym bogactwem naszej szkoły jest wspaniała, kształcąca się i wykształcona młodzież. Jesteśmy z niej dumni, bo ambitnie zdobywa wiedzę, kocha sport, śpiewa, tańczy i rozwija swoje talenty. Staramy się stwarzać uczniom jak najlepsze warunki do nauki, pracy i zabawy. Służą temu zajęcia pozalekcyjne, zajęcia terapeutyczne i wyrównujące. Nauczyciele nie szczędzą wysiłku, by wspierać ucznia w pokonywaniu trudności i w kierowaniu jego rozwojem. Każdego roku odnotowujemy sukcesy uczniów na szczeblu gminy, powiatu i województwa. Mamy finalistów i laureatów konkursów przedmiotowych. W tym roku szkolnym jest ich troje. Dobre wyniki nauczania są efektem ambicji i sumiennej pracy. Nasi absolwenci dostają się do wybranych szkół średnich i z powodzeniem kontynuują naukę. Uważam, że idziemy z duchem czasu, bo kształcimy takich absolwentów, którzy są kreatywni, którzy poszukują, znają obce języki, sprawnie obsługują komputer, są ciekawi świata, wrażliwi i kulturalni.

Dla dyrektora szkoły to zaszczyt, gdy może mieć wpływ na kształtowanie się placówki, która przynosi chlubę lokalnej społeczności. DZIĘKUJĘ

Dziękuję również wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji naszych  marzeń, zamierzeń i celów, które pomogły nam także w przygotowaniu uroczystości jubileuszowej. Dziękuję za życzliwość, za dobre słowo i szczodry sponsoring.

Proszę o przyjęcie wyrazów wdzięczności:

  • Dyrekcji Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, Pomorskiego Centrum Rehabilitacji Sanatorium Panorama Morska w Jarosławcu państwu Danucie i Leszkowi Haratykom
  • Właścicielom Ciastkarni  TAJA w Jarosławcu państwu Janinie i Romanowi Tamom
  • Właścicielowi Ośrodka Wczasowo – Rehabilitacyjnego „ARKA" panu Stefanowi Kwiatkowskiemu
  • Właścicielowi Ośrodka Wczasowo – Kolonijnego „BARKA" panu Stefanowi Kwiatkowskiemu ( młodszemu )
  • Właścicielowi firmy „ WĘGLOPOL" panu Jarosławowi Buczkiewiczowi
  • Właścicielowi Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego „MAGDA" panu Zbigniewowi Kaczmarkowi
  • Właścicielom Zakładu Uboju i Przetwórstwa Mięsnego w Bobrowiczkach państwu Marii i Grzegorzowi Sendeckim
  • Pani Jadwidze Czerwińskiej
  • Państwu Sylwii i Krzysztofowi Bugowskim
  • Pani Grażynie Pyrcioch

dyrektor Anna Fikier

Szukaj na stronie

Free business joomla templates