Szkoła Podstawowa w Jarosławcu

Bałtycka 65b
tel./fax: +48 (59) 810 94 17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Home|- z oddziału przedszkolnego

Oddział przedszkolny (zerówka)

Piknik rodzinny w grupie „Sowy” w OW Marysieńka

piknik 13Wspólne świętowanie – Dzień Rodziny połączony
z Rodzinnym Turniejem Sportowym.

26 maja oraz 23 czerwca to wyjątkowe dni w kalendarzu oraz w naszej grupie. Wszyscy doskonale wiemy z jakim świętem kojarzą się nam te dwie daty: DNIEM MAMY i DNIEM TATY. 

Postanowiliśmy te dwa wspaniałe i wyjątkowe święta połączyć w jedną wspólną uroczystość „ Dzień Rodziny". Na początku odbyły się występy artystyczne dzieci (wiersze, taniec, śpiew, przedstawienie teatralne), po czym nastąpiło pasowanie na SUPER MAMĘ, SUPER TATĘ i wręczenie upominków. Druga część wspólnego Dnia Rodziny miała charakter sportowy
i nazwaliśmy je RODZINNYM TURNIEJEM SPORTOWYM.

Czytaj więcej: Piknik rodzinny w grupie „Sowy” w OW Marysieńka

Integracyjne spotkanie przedszkolaków - Ustka

ustka 62 czerwca 2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego, grupa „SOWY" z Zespołu Szkół w Jarosławcu, odwiedziły Miejskie Przedszkole nr 3 w Ustce. Dzieci po zapoznaniu się ze swoimi kolegami i koleżankami wyruszyły w teren, gdzie brały udział w podchodach, wykonując różnego rodzaju zadania oraz poznając piękne tereny Ustki po zachodniej stronie miasta. Staw Upiorów wzbudził najwięcej emocji.

Czytaj więcej: Integracyjne spotkanie przedszkolaków - Ustka

Spotkanie ze strażakiem

strazak 7Wszyscy wiedzą, że bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa, ale nie każdy wie jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym. 16 maja w oddziale przedszkolnym w Zespole Szkół w Jarosławcu gościliśmy pana Krzysztofa Dydynę – zawodowego strażaka. W trakcie spotkania pan Krzysztof przybliżył dzieciom tajniki swojej pracy zawodowej, przekazał informacje dotyczące bezpiecznego zachowania się w czasie pożaru, burzy czy wypadku.

Czytaj więcej: Spotkanie ze strażakiem

Z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej

biblioteka 41Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Już maluchy z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Stopniowo literatura, zwłaszcza w przedszkolach, towarzyszy dzieciom na co dzień.

12 maja dzieci z oddziału przedszkolnego - grupa „ Sowy" - Zespołu Szkół w Jarosławcu, odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Postominie. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały.

Czytaj więcej: Z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej

Rodzice czytają bajki

rodzice 10"...Przez odpowiednią literaturę dla dzieci kształtuje się przyszłego czytelnika, któremu toruje się drogę do wielkiej poezji, do literatury klasycznej..."

Jan Brzechwa

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka, odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika.
Rodzice dzieci z Zespołu Szkół w Jarosławcu z grupy „SOWY" przychodzą do przedszkola nie tylko po to, aby przyprowadzić i odebrać swoje pociechy, ale także, aby poczytać im bajki. Są to chwile bardzo przez dzieci wyczekiwane.

Czytaj więcej: Rodzice czytają bajki

Strona 1 z 9

Szukaj na stronie

Free business joomla templates